Dobór odpowiedniego jadłospisu

witam, się z prośbą o pomoc. wcześniej wysłałam zapytanie ile powinnam spożywać kalorii żeby zdrowo schudnąć. nie wiem co mam zrobić, gdyż niektórzy ze specjalistów opowiadali się za 1400, 1300, 1100, nawet 1000 a jeden ze specjalistów nawet 2000 kcal. !! są to duże rozbieżności - zatem nie wiem co zrobic. zwracam się z prośba o dobór odpowiedniego jadłospisu. mam siedząca prace, 66 kg, 165cm, cel - 8kg. wczesniejsze diety 1200,2200, ok 5razy w tyg, ćwiczę niecałą godzinę w domu. Proszę o rady

Witam,
aby właściwe dobrać poziom kaloryczność, niezbędny jest wywiad dietetyczny a nie określenie BMI, który można samemu wyliczyć. Dobra dieta jest zbilansowana w oparciu o wszystkie niezbędne do życia składniki pokarmowe i nie można jej napisać bez wiedzy o dotychczasowym odżywianiu. W takiej sytuacji zapraszam do dobrego gabinetu dietetycznego, który w oparciu o zdrowe posiłki i bez suplementacji pomoże Pani w osiągnięciu celu.
Pozdrawiam serdecznie
Sylwia Beyer-Wygońska
Pozdrawiam

Witam, obecna masa ciała jest prawidłowa, jednak wagę należy ustalać indywidualnie. W przypadku prawidłowej masy ciała i aktywności fizycznej nie powinno się ograniczać za bardzo kaloryczności o 500- 600 kcal od zapotrzebowania ok, 1500-1600 kcal, jeśli jednak nie ma oczekiwanych efektów można zmniejszyć kaloryczność jednak nie niżej niż 1150 kcal, inaczej organizm będzie się bronił przed niedożywieniem. Paradoksalnie nie jedząc za mało wcale się nie schudnie, można natomiast nabawić się niedoborów pokarmowych.