Dostosowanie własnego życia do partnera

Witam. Mam problem od kilka miesiecy.. moj chlopak ma swoja pasje.. ktorej poswieca mase czasu.. czuje sie odtracona, wiem ze mnie kocha.. ale ja juz nie potrafie sobie poradzic z tym. Wmawiam sobie jakies zdrady, ze ciagle jestem gorsza od jego bylych.. ze jego pasja jest wazniejsza ode mnie..teraz ciagle pracuje, bo jest sezon, spedzamy malo czasu ze soba a nie chce ciagle sie narzucac.. chyba zaniedbalam swoje potrzeby i dostosowalam zycie do niego.

Witam,
Zachęcam do szczerej rozmowy- najpierw ze sobą a potem z partnerem. Jakaś Pani część coś szepce o zaniedbaniu życia, dostosowaniu się do potrzeb drugiej osoby. Jednoczesnie kurczący się wspólny czas budzi niepokój. Warto zacząć od wizji przyszłości Pani związku w Pani oczach, tzn. odpowiedzi na pytania jaki ten związek chciałaby Pani żeby był, co jest w nim istotne i ważne?Również warto się przyjrzeć temu co tylko dla Pani jest ważne -wartościom (miłość, przyjaźń, pasje, rozwój osobisty, spokój, bezpieczeństwo, relaks, siła itd) i określić ile np. w skali 1-10 tego jest w chwili obecnej, a ile chciałaby Pani, żeby było. Po rozmowie z samą sobą można przystąpić do rozmowy z partnerem. Warto rozmawiać o faktach, a nie o przypuszczeniach, np.: zdrady i poszukać konsensusu w tej sytuacji, jak również o uczuciach Pani.
Jeśli trudno będzie Wam dojść do porozumienia, zawsze można skorzystać ze wsparcia psychologa lub psychoterapeuty.
Pozdrawiam
Sylwia Nowak

Zachęcam do spotkania z psychologiem i podjęcia pracy nad sobą w psychoterapii. Nadmierna, nieadekwatna zazdrość oraz zależność nie tylko niszczy relacje, ale także sama osobę. Zmiana w stronę większej adekwatności, stabilnej samooceny i poczucia wartości oraz bezpieczeństwa pozwoli Pani nie tylko na lepsze funkcjonowanie w związku, ale także odczuwanie większej satysfakcji zarówno z relacji jak i z życia.