Jak sobie poradzić po zdradzie chłopaka?

Witam,mam 18 lat i od półtora roku jestem z chłopakiem. Około półtora miesiąca temu mnie zdradził. Nie byliśmy prawie miesiąc, podczas którego mieliśmy sporadyczny kontakt. Po tym czasie spotkaliśmy się i wróciliśmy do siebie. Było idealnie jak wróciliśmy, wg mnie. Mu się podobało do czasu. W pewnym momencie zmienił do mnie nastawienie. Szanuje prywatność, ale nie mogłam przez to spać i złamałam zasadę, która była dla mnie ważna. Sprawdziłam jego telefon on znów to robi.Nie rozmawiamy, co dalej?

Jeśli zmiana nie jest trwała lub też obecny status i sposób funkcjonowania w związku Pani nie odpowiada, warto przemyśleć, czy w tym układzie warto go utrzymywać?
Odbudowanie związku powinno opierać się na trwałej zmianie tego, co doprowadziło do jego rozpadu.
Jasna komunikacja, umówienie się na konkretne wartości panujące w związku, granice, zachowania, których nie akceptujecie i te których wzajemnie od siebie oczekujecie jest kluczowe do zbudowania trwałej relacji. Jeśli będzie w niej brakowało poczucia bezpieczeństwa, może pojawić się nadmierna kontrola i zazdrość, a te potrafią zniszczyć nawet dobrą relację.
Jeśli macie Państwo motywację do odbudowy związku, warto spotkać się na spokojnej rozmowie, w której powiecie o wzajemnych uczuciach, oczekiwaniach i potrzebach związanych z relacją. Wspólnie ustalicie wartości mające panować w związku, sposoby funkcjonowania itp. Ważne, by taka rozmowa dobyła się w atmosferze troski i uważności (a nie pretensji), by obie strony miały szansę się wypowiedzieć, a także by obydwie strony zaakceptowały jej rozstrzygnięcia.
Można także skorzystać z pomocy psychologa, psychoterapeuty par i małżeństw.

Witam. Zdradzanie przed ślubem bardzo źle rokuje dla związku, więc nie wiem czy warto zawracać sobie głowę takim partnerem. Z pewnością zasługuje Pani na kogoś, kto bardziej będzie Panią szanował. Pozdrawiam!