Dozwolone produkty żywnościowe dla 6-miesięcznego niemowlaka

Mam pytanie w sprawie 6 miesięcznego niemowlaka. Czy można podawać mu już tłuste wędliny z przyprawami czy herbatniki słodkie, biszkopty, ciastka, czekoladę, sok truskawkowy, masło z chlebem? Otóż moja przyszła teściowa pomimo moich zakazów robi wbrew temu co ja powiem. Musi zrobić po swojemu, nawet jak to jest źle. Proszę mi poradzić, co mam robić:( Nie radzę sobie z tym wszystkim, a chciałabym to ja wychowywać swoje dziecko.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Z tego wszystkiego akceptowalny jest właściwie tylko chleb z masłem, a dokładniej skórka od chleba z masłem.
Należy unikać wszelkich produktów zawierających cukier - biszkopty, soki (bez względu na smak, zdecydowana większość jest dosładzana). Czekolada jest silnym alergenem, a jej podawanie tak małemu dziecku może prowadzić do otyłości w późniejszym wieku. Wędliny absolutnie NIE! Tak małemu dziecku należy dawać gotowane mięso - najlepiej cielęcine lub indyka, królika. Wędliny zawierają b.dużo chemii.
Dieta tak małego dziecka powinna być oparta głównie na warzywach, owocach i kaszkach oraz mleku modyfikowanym lub mleku matki.