Dręczące myśli u 20-latka

w ostatnim czasie bardzo duzo sie zastanawiam nad wszystkim. Wszystko co zrobie i czasem czego nie zrobię dobrze . Nawet głupie rzeczy daja mi do myslenia , takie czy moja partnera sie dobrze bawiła na studniówce ,chodź mówiła ze super. A ja dalej sie zastanawiam. Juz mam dosc tego zeby cały czas sie zadreczac nad tym :(

Tak jakby Pan wątpił w swoją wartość. Jakby była ona zależna od zewnętrznych wyznaczników, a przez to bardzo chwiejna. Powoduje to ciągłe myślenie o tym, czy wszystko w porządku, czy "ja jestem w porządku", "czy było dobrze", "czy inni są ze mnie zadowoleni". Może warto popracować nad tym z psychologiem?

Szanowny Panie, Pana skłonność do analizy swojego zachowania wydaje się, że może wynikać z niskiej samooceny, braku pewności siebie czy też braku wiary w słuszność swojego zachowania. To sprawia, że poddaje Pan dokładnej analizie swoje zachowanie także pod kątem tego, jak inni je spostrzegają i czy swoim zachowaniem udaje się Panu zadowolić otoczenie. Na przykład nawet jeśli Pana partnerka zapewnia, że dobrze się z Panem bawiła to i tak wątpi Pan w to. Myślę, że warto byłoby popracować nad swoją samooceną i poczuciem pewności siebie. Dlatego też zachęcam do udania się do psychologa. Pozdrawiam, Monika Wysota