Drżenie głosu i strach przed występami publicznymi

Witam. Mam 34 lata i jestem nauczycielem. Zważywszy na mój zawód często muszę występować publicznie, co powoduje u mnie wielki strach. Głos mi drży, wręcz bym powiedziała że zmienia się on w płaczliwy, ręce mi drżą, mam ochotę zapaść się pod ziemię. Bardzo proszę czy jest jakiś sposób na poradzenie sobie z tą fobią? Strasznie mnie to bulwersuje, bo wiem że w jakiś sposób mnie to ogranicza. Stać mnie na więcej, mogłabym zrobić dużo więcej a jednak się cofam bo boję się że stres i trema mnie zje.

Witam
W leczeniu wszelkich fobii i zaburzeń lękowych
doskonale sprawdza się psychoterapia.
Terapeuta dotrze do źródeł Pani dolegliwości i dobierze
odpowiednią technikę, dzięki której problem zostanie rozwiązany.
Pozdrawiam serdecznie

Najlepszym sposobem poradzenia sobie z lękiem społecznym i jego objawami jest podjęcie psychoterapii. Pozwoli ona nie tylko zrozumieć emocjonalne i osobowościowe przyczyny zaburzenia, ale także jego mechanizmy, a w efekcie możliwe sposoby poradzenia sobie z nim.