Drżenie rąk, kołatanie serca i duszności w nerwowych sytuacjach

Witam serdecznie, Mam 25 lat i jestem mężczyzną, do lat 20 byłem bardzo spokojną osobą, teraz wszystko się obróciło o 360 stopni. Podczas mocnej kłótni z obcą osobą zaczynają mi drżeć ręce, serce zaczyna walić jak szalone, robi się gorącą a później już nie panuje nad sobą i zazwyczaj dochodzi do rękoczynów. Moja żona mówi, że wygląda to tak jak osoba, która dostaje " Białej Gorączki " co zrobić w takiej sytuacji? Boje się tego, że kiedyś mogę zrobić komuś krzywdę... proszę o pomoc w tej sprawie
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Przyjaźń z eks

Witam serdecznie,
Gdy tylko zauważysz objawy fizjologiczne gniewu (drżenie rąk, przyśpieszenie akcji serca itp.) musisz natychmiast zareagować. W takim momencie najlepiej odejść i szybko rozładować napięcie nerwowe, które się skumulowało. Pomoce będą ćwiczenia fizyczne (jak na przykład pompki) lub ćwiczenia rozluźniające.
Pozdrawiam

0

Witam serdecznie Pana problem trudno rozwiazac droga internetowa, jakkolwiek sprobuje Panu dac pewne informacje,ktore zbliza Pana do rozwiazania problemu. Przyczyna byc moze lezy w wydarzeniu, jakie mialo miejsce w przeszlosci. Jest to jedna z hipotez.Inna moze byc taka, ze na chwile obecna poziom stresu u Pana jest zbyt wysoki w stosunku do Pana mozliwosci adaptacyjnych, a z drugiej strony brakuje Panu sposobow, w jaki efektywny sposob mozna zredukowac jego dzialania. Do tego moze dochodzic frustracja i poczucie winy, spowodowane wybuchami, ktorych Pan nie kontroluje. Proponuje, zeby Pan sie skonsultowal z psychologiem psychoterapeuta, celem poznania przyczyn Pana zachowania z jednej strony, a z drugiej, celem poznania efektywnych sposobow radzenia sobie ze stresem i z wlasnymi emocjami. Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty