Drżenie rąk, kołatanie serca i duszności w nerwowych sytuacjach

Witam serdecznie, Mam 25 lat i jestem mężczyzną, do lat 20 byłem bardzo spokojną osobą, teraz wszystko się obróciło o 360 stopni. Podczas mocnej kłótni z obcą osobą zaczynają mi drżeć ręce, serce zaczyna walić jak szalone, robi się gorącą a później już nie panuje nad sobą i zazwyczaj dochodzi do rękoczynów. Moja żona mówi, że wygląda to tak jak osoba, która dostaje " Białej Gorączki " co zrobić w takiej sytuacji? Boje się tego, że kiedyś mogę zrobić komuś krzywdę... proszę o pomoc w tej sprawie

Witam serdecznie,
Gdy tylko zauważysz objawy fizjologiczne gniewu (drżenie rąk, przyśpieszenie akcji serca itp.) musisz natychmiast zareagować. W takim momencie najlepiej odejść i szybko rozładować napięcie nerwowe, które się skumulowało. Pomoce będą ćwiczenia fizyczne (jak na przykład pompki) lub ćwiczenia rozluźniające.
Pozdrawiam

Witam serdecznie Pana problem trudno rozwiazac droga internetowa, jakkolwiek sprobuje Panu dac pewne informacje,ktore zbliza Pana do rozwiazania problemu. Przyczyna byc moze lezy w wydarzeniu, jakie mialo miejsce w przeszlosci. Jest to jedna z hipotez.Inna moze byc taka, ze na chwile obecna poziom stresu u Pana jest zbyt wysoki w stosunku do Pana mozliwosci adaptacyjnych, a z drugiej strony brakuje Panu sposobow, w jaki efektywny sposob mozna zredukowac jego dzialania. Do tego moze dochodzic frustracja i poczucie winy, spowodowane wybuchami, ktorych Pan nie kontroluje. Proponuje, zeby Pan sie skonsultowal z psychologiem psychoterapeuta, celem poznania przyczyn Pana zachowania z jednej strony, a z drugiej, celem poznania efektywnych sposobow radzenia sobie ze stresem i z wlasnymi emocjami. Pozdrawiam serdecznie.