Drżenie rąk po treningu u 13-latki

Dzień dobry. Mam 13 lat, robię codziennie 60 brzuszków, 40 pompek i 160 wymachów rękami. Później drżą mi ręce po takim treningu- chcę się przygotować do gry w siatkówkę. Mama twierdzi, że przesadzam i że to przez kwas mlekowy. Czy to nie za mocny trening i jakimi składnikami powinnam się wspomagać? Czy napoje energetyzujące pomogą? W jakie składniki moje ciało musi być bogate?
13 LAT ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Ciebie drżenie rąk po intensywnym treningu najpewniej jest skutkiem hipoglikemii, czyli obniżonego poziomu cukru we krwi. By się przed tym zabezpieczyć, przed treningiem powinnaś zjeść coś pożywnego. Powinnaś także pomyśleć, czy Twój trening nie jest zbyt intensywny. Zdecydowanie odradzam jednak napoje energetyzujące - nie są zdrowe!