Duszności, kaszel i świszczący oddech przy chorobie Parkinsona u 87-latki

Moja mama ma skończone 87 lat, ponad 50 lat temu chorowała na grużlicę.Obecnie ma duszności, kaszel,świszczący oddech.Pani doktór w poradni płucnej kazała dużo pić,z tym jest problem,bo nie chce więcej pić.Często ma męczący kaszel i odpluwa.Mama też choruje na Parkinsona.Nigdy nie paliła papierosów. Chciałabym pomóc mamie. Czy jest taka możliwość ? Bardzo proszę o poradę.Córka Maria.

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby podawać płyny dożylnie. Do tego jednak potrzebna jest pomoc lekarza rodzinnego podczas wizyt domowych.