Dzienna dawka suplementacji witaminy PP

.jaka jest bezpieczna dawka wit. pp dla człowieka.(dzienna) czy warto ja stosowac przy treningu siłowym.to samo pytanie dotyczy karnozyny.oraz czy korzystnie wpływaja na nasze zdrowie

Karnozyna to dipeptyd występujący w mięśniach szkieletowych kręgowców, wpływający na wiele funkcji metabolicznych, szczególnie o zdolności do przyspieszania pracy mięśni poprzez skracanie odstępu pomiędzy poszczególnymi skurczami. Nie ma wyznaczonego bezpiecznego ani zalecanego poziomu spożycia tego związku, gdyż nasz organizm (o ile jest zdrowy) ma zdolność do jego syntezy w wystarczających ilościach.