Fascynacja męskim narządem płciowym u 24-latki

Witam, mam 24 lata i zwracam się ze wstydliwym pytaniem. Mianowicie chciałabym wiedzieć czy moja fascynacja jest czyms normalnym czy nie. Własciwie od wieku adolescencji interesuje mnie męski narząd płciowy.Myślę o nim codziennie.Uwazam ,że jest to narząd fascynujący i inspirujący, który ma dusze i osobowość. Często sobie je personifikuję.Wiem ,że brzmi to śmiesznie. Koleżanki mowią, że jest coś ze mną nie tak. Dlatego chciałam poznac opinie specjalisty.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Seks w dziwnych miejscach

Narządy płciowe człowieka są fascynujące i inspirujące, cały żywy organizm ma wspaniałą strukturę i organizacje funkcjonalną, wzbudzającą podziw, mimo , że nie jest idealna i ma wbudowany element autodestrukcji oraz starzenia się...
Jeśli ta fascynacja nie utrudnia nawiązywania satysfakcjonujących więzi międzyludzkich, także erotycznych, to nie ma problemu.
Mały fetyszyzm, to "atrybut" w łączności z Osobą, jej osobowością. Duży fetyszyzm to już bywa problem, bo nieważny staje się człowiek, jedynie "atrybut" jest ważny.
Tak więc w fascynacjach kryje się pewna pułapka, ryzyko utrudnienia tworzenia dobrych związków.
Warto zdawać sobie z tego sprawę. Może fascynacja być początkiem miłości, ale może być tylko fascynacją.
Trudno jednak wyobrazić sobie miłość bez fascynacji, bez zauroczenia - zarówno duszą, jak i cielesnością. Ciekawe, że kobiety fascynuje zwykle bardziej penis, niż gonady (jądra).
Etologiczne obserwacje wskazują, że świat zwierząt bardziej zwraca uwagę na samcze gonady, jako zapowiedź płodności...
Widać człowiek ma nastawienie bardziej hedonistyczne...
Mam nadzieję, że Panią uspokoiłem i trochę sprawy uporządkowałem.
Pozdrawiam Panią. JW, seksuologia.org.pl, Poznań.

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy