Fascynacja osobami z borderline

Mam osobowosc unikajaca, ( mozliwe, ze i troche narcystyczna), fascynuja mnie osoby z borderline, zawszeszukam takich kontaktow..i zawsze je oodchorowuje. Inne( nie grozne osoby jawia mi sie jako nudne, nie maja tych komplementarnych dla mnie cech, ktore mnie tak pociagaja) czy jedynym wyjsciem jest zamkniecie sie samej?

Dr Ewa Bujoczek Psycholog, Gliwice

Zamknięcie się w samotności, ucieczka od ludzi nie są najlepszym rozwiązaniem. Warto przede wszystkim zastanowić się nad tym, jakich cech w ludziach Pani poszukuje, czego Pani potrzebuje. Warto zastanowić się nad tym, z jakiego względu tak fascynujące są osoby z osobowością typu borderline. Może warto zastanowić się nad terapią indywidualną lub grupową, która pozwoli poznać się lepiej, wzmocni umiejętność nawiązywania pozytywnych więzi z innymi ludźmi, takich relacji, których nie będzie Pani musiała potem odchorowywać.

Witam Panią,

myślę, że najgorszym wyjściem byłoby zamknięcie się samej.
Być może odpowiedź na pytanie, co Panią w nich tak fascynuje byłoby jakąś wskazówką.
Napisała Pani, że zawsze je odchorowuje, a inne "nie groźne osoby" są dla Pani "nudne".

Czyli wiąże się Pani z niebezpiecznymi osobami, które mogę Pani zagrażać i wtedy faktycznie nie ma nudy.
Ale jest lęk, niepokój i napięcie. Być może właśnie tego Pani szuka w związku.

Pozdrawiam