Zastosowanie terapii w związku z wystąpieniem zespołu Borderline

Psychoterapia dialektyczno-behawioralna przeznaczona jest dla osób z borderline. To szczególny rodzaj terapii, dość ciężkiej dla pacjenta. Co, jeśli zostanie zastosowana wobec osoby bez borderline (pomyłka)? Czy niesie to jakieś konsekwencje?

Witam Panią,
to faktycznie szczególny rodzaj terapii, niesie ze sobą wiele emocji, ale też bardzo pomaga.

Jeśli ktoś trafi na terapię dialektyczno-behawioralną nie mając borderline, to taka terapia nie zaszkodzi i nie przyniesie ze sobą negatywnych konsekwencji.

Jeśli ma Pani wątpliwości co do diagnozy, to zachęcam do spotkania z psychiatrą w celu postawienia diagnozy. Warto też dopytać podczas takiej wizyty skąd pomysł lekarza na taką diagnozę oraz podzielić się swoimi wątpliwościami.

Pozdrawiam!