Zapytaj lekarza

7 4 3 , 0 1 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Skuteczność terapii grupowych

Jest to trudne, gdyż objawy obu zaburzeń mogą być identyczne. Dotyczy to przede wszystkim fobii społecznej uogólnionej. Niektórzy badacze uważają wręcz, że zaburzenie osobowości unikającej jest skrajną formą fobii społecznej. W przypadku fobii społecznej nieuogólnionej, gdy objawy lękowe dotyczą tylko jednej lub kilku sytuacji społecznych, łatwiej jest odróżnić to zaburzenie od osobowości lękliwej. Psychoterapeuta rozwija rozumienie dotyczące podłoża i charakteru objawów w procesie wspólnej pracy z pacjentem. Jednak granica jest tu dość płynna.

0

Wszystkie lęki/fobie etc. mają to samo źródło, a przypisywanie im nazw, to już zupełnie inna sprawa skupiająca się bardziej na doborze leków. Firmy farmaceutyczne chca byśmy wieżyli,że istnieje wiele choró psychicznych ponieważ mogą do każdej z nich wyprodukawać produkty, co jest normalne bo to ich biznes. Natomiast dziwne jest to, iż system nauczania im się podporządkował i lekarze zwykle, głoszą te same "martwe" tezy.
Nauka poszła do przodu i nie trzeba już szukać źrodla problemu w traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa etc., co wywołuje jeszcze większy stres, a najważniejsze, że nie trzeba juz sie truć medykamentami.

Pozdrawiam

Franciszek Bartkiewicz

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy