Grudki w spermie - z czego się biorą?

Od dłuższego czasu tzn. od kilku lat mam podczas wydobywaniu się nasienia wyczuwalne żółto-przezroczyste grudki, które powodują bardzo ,,leniwe" wydobywanie się spermy. Poza tym objawy wydobywania się grudek(lub substancji podobnej do konsystencji kisielu) pojawiają się podczas bardzo silnego parcia na pęcherz ub podczas silnych zaparć. Cierpię rownież na niemożność utrzymania erekcji pozwalającej komfortowo odbyć stosunek z partnerką (regularnie zażywam leki przeciwdepresyjne tj: Duloxetine 60mg na dobę oraz Bisoprolol 5 mg na dobę.) Błagam o fachową poradę. Tomek36
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Problem zaburzeń erekcji może być związany z przyjmowanymi lekami zwłaszcza z lekiem z grupy beta-blokerów.
Pozostałe dolegliwości mogą mieć związek z zapaleniem prostaty. Aby potwierdzić taką przyczynę konieczne jest badanie urologiczne i ewentualnie badania dodatkowe. Po ustaleniu rozpoznania będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia. Leczenie takie jest długotrwałe, co jest związane z utrudnioną penetracją leków do tkanki prostaty.
Pańskie problemy nie przekreślają możliwości uzyskania satysfakcji z życia seksualnego w przyszłości, należy jedynie zweryfikować przyjmowane leki oraz skonsultować problem z urologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl