Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Gruźlica oporna na leczenie

Moja mama jest bardzo ciężko chora. Gruźlica, oporna na leczenie. Lekarze zaproponowali jej torakoplastyke. Powiedzieli jej, że musi zdecydować sama, czy ją robić czy nie. Jest już tak źle, że oni sami nie wiedzą, co zrobić. Nawet nie chcą podpowiedzieć "co wybrać". Ja natomiast mam pytanie. Czytam w internecie o tym. Wiem już, że to bardzo bolesna operacja. A potem często zakłada się pacjentom Klamrę". Co to jest klamra, jak to wygląda i dlaczego nie zawsze się ją stosuje? Dzięki z góry.
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Leczenie niedokrwienia kończyn dolnych

Niedokrwienie kończyn dolnych to problem, z którym często spotykają się chirurdzy naczyniowi. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jakie są sposoby leczenia tej dolegliwości.

Decyzja zawsze należy do pacjenta. To pacjent wyraża zgodę na proponowane leczenie. Jeżeli gruźlica jest oporna na leki to trzeba spróbować innych metod. Nikt nie zmusi pacjenta do leczenia. Państwo mają prawo odmówić. Trzeba wówczas na siebie wziąć także pełną odpowiedzialność. A czy mają Państwo inny pomysł? Inną metodę? To chyba powinno wystarczyć doz rozumienia, że odpowiedzialność spoczywa na Państwu. Z pewnością chcą Państwo, żeby była mama zdrowa. Ale decyzja jest po Państwa, a dokładnie po mamy stronie.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0

Proszę omówić tę sprawę szczegółowo z przyszłym operatorem!!! z.żurawski

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy