Hemoglobina 10,3 - to anemia? Czym to grozi, jak się ma słaby układ odpornościowy? Czy to bardzo źle? Dlaczego ciągle choruję na anginę?

Ostatnio chorowałam na anginę, brałam antybiotyk. Choroba minęła, tak mi się zdawało, bo po kilku dniach od antybiotyku dostałam ostrego bólu gardła i znowu dostałam antybiotyk. Moja hemoglobina obecnie wynosi10,3 - leukocyty mam podwyższone. Jest mi ciagle zimno. Czytałam, że mój układ odpornościowy jest słaby i dlatego tak się dzieje. Będę wdzięczna za odpowiedź! Dziękuję.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Obniżony poziom hemoglobiny rzeczywiście jest wskaźnikiem niedokrwistości, czyli anemii. Jednakże warunkuje to równocześnie nieprawidłowy poziom innych parametrów morfologii. Sapdek tylko hemoglobiny nie upoważnia do rozpoznania anemii. Wysoki zaś poziom leukocytów to wskaźnik stanu zapalnego, rekacja organizmu walczącego z chorobą, co jest w Pani przypadku związane z infekcją.