Ile i w jakich porach jeść?

Witam. Mam 21 lat, 162 cm i 44 kg. studiuje w różnych godzinach w dniu.. generalnie jem tak: śniadanie przed 8 2 śniadanie na uczelni kolo 11 obiad 14-15 i kolacja 17 jak %  rozłożyć kalorie? dodam ze nie uprawiam sportów bo jestem za leniwa na to.. obecnie jem 800kcal dziennie tak na oko a chciałabym zwiększyć powoli do 1200 proszę  o rade. pozdrawiam,
21 LAT ponad rok temu

Witam,

Obecnie ilość Twoich kalorii jest za niska. Niskokaloryczna dieta przez długi czas może spowodować problemy zdrowotne oraz znaczne spowolnienie tempa przemiany materii, a w konsekwencji efekt jojo. Dlatego proponuję, abyś zaczęła ćwiczyć w celu zwiększenia tempa metabolizmu. Do posiłków dodaj także kolację, którą powinno się spożywać na około 3 godziny przed snem.

Podczas gdy jesz ostatni posiłek o 17 a pierwszy o 7 przerwa między nimi jest zbyt długa, co dodatkowo spowalnia metabolizm. Rozkład procentowy energii na posiłki powinien być następujący: śniadanie 25%, 2 śniadanie 10%, obiad 30-35%, podwieczorek 10% i kolacja 20-25%.

Pozdrawiam.