Ile kcal dziennie powinienem dostarczać mojemu organizmowi, aby utrzymał stałą masę?

Witam, jestem 21 letnim mężczyzną i ważę 60,5 kg przy wzroście 182 cm. Moja dodatkowa aktywność fizyczna to, póki co 5 spacerów tygodniowo po ok. 3 km żwawym tempem. Ile kcal dziennie powinienem dostarczać mojemu organizmowi, aby utrzymał stałą masę (nie chcę już chudnąć).

Powinien Pan spożywać codziennie około 1800-2100 kcal. Radziłabym skonsultować ze specjalistą swój stopień odżywienia organizmu oraz skład i budowę ciała, gdyż Pana masa jest zecydowanie poniżej normy i może świadczyć o występujących problemach zdrowotnych.