Ile kilogramów można spalić, chodząc na lodowisko?

Mam 166 cm wzrostu i ważę 91 kg. Chodzę na lodowisko co tydzień, ale mam zamiar chodzić codziennie na 45 minut do 1,5 godziny, i tu moje pytanie: ile kilogramów można spalić przy jeździe na łyżwach (dość szybkiej jeździe)?

Witam!

Niestety, na Twoje pytanie nie można udzielić jednoznacznej odpowiedzi. To, ile kilogramów stracisz przy jeździe na łyżwach, zależy od wielu czynników: prędkości i intensywności jazdy oraz od indywidualnych parametrów Twojego organizmu. Przeciętnie podczas intensywnej jazdy na łyżwach można spalić około 500-700 KALORII na godzinę.

Polecam ten sport, ponieważ jest to nie tylko doskonały sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów, ale również dobry trening wytrzymałościowy, poprawiający kondycję i sylwetkę.

Pozdrawiam.