Ilość kilometrów a spalanie kaloriii

Witam, mam pytanie. Czy jeżeli dzień w dzień będę pokonywać 6km to organizm się przyzwyczai do tych kilometrów i żeby spalał trzeba podwoić kilometry? Czy też nie ma to znaczenia - poprostu organizm ciągle spala?

Witam,
ilość kilometrów ma mniejsze znaczenie, najważniejsza jest intensywność oraz odpowiednia dieta. Żeby spalać tkankę tłuszczową konieczne jest dostarczenie organizmowi mniejszej ilości kalorii niż jest zapotrzebowanie. Ćwiczenia dobiera Pani tak, aby nie przeciążyć organizmu.
Pozdrawiam

Dla uproszczenia nazwijmy te 6 km treningiem. W takim przypadku będzie Pani spalać mniej kalorii – o ile zachowa Pani te same parametry treningu, czyli czas. Dlaczego?!? Bo trening do tego prowadzi ;) Poprawia wydolność organizmu, ruchy zaczynają być wykonywane bardziej ekonomicznie. Pocieszające jest to, że najprawdopodobniej podczas treningów wytrenuje się Pani na tyle, że parametry treningu się zmienią i czas potrzebny na te 6 kilometrów będzie krótszy. Mięsnie wytrenowane zrobią to szybciej, czyli spali się więcej kilokalorii w krótszym czasie. Najważniejsze jest racjonalnie się odżywiać i pokonywać te 6 kilometrów. Organizm do takiej sytuacji przyzwyczai się. „Zawsze jest paliwo zawsze mogę jechać.” Nie będzie odkładał paliwa „na zaś”. Posiadamy intuicyjny naturalny mechanizm, który oszczędza zasoby, kiedy nie odżywiamy się regularnie. Jak już organizm będzie tak spokojny o swój byt, a my będziemy regularnie te 6 kilometrów pokonywać dojdzie do sytuacji, że tłuszcz, jako ekonomiczne źródło energii będzie spalany nawet poza wysiłkiem, czyli długo po tych 6 kilometrach. Nie będzie musiała Pani podwajać kilometrów, ale zrobi to sama z siebie, bo wydolność Pani będzie większa. I tak na przekór wszystkiemu zrobi to Pani z wielka przyjemnością. 12 km będzie mało!!! :) Pozdrawiam.