Insulinooporność i otyłość brzuszna

Witam, Mam otylosc brzuszna (170 cm wzrostu, 113 cm w pasie, 30 lat). Mam insulinoopornosc. Jak szybko pozbyc sie tej oponki? Pozdrawiam

Witam, przede wszystkim powinna się Pani skupić na wprowadzeniu odpowiedniej diety oraz aktywności fizycznej. Komponując posiłki powinna zwrócić Pani uwagę na indeks glikemiczny (IG) poszczególnych produktów. IG określa jak szybko po spożyciu danego produktu wzrasta stężenie glukozy we krwi w porównaniu do spożycia czystej glukozy. Osoby z insulinoopornością powinny spożywać produkty o IG niższym niż 50. Największy IG maja produkty słodzone i przetworzone jak: słodycze,słodkie desery mleczne, słodkie napoje, biały ryż, wafle ryżowe, białe pieczywo, płatki kukurydziane, potrawy z białej mąki. Drugim sprzymierzeńcem w walce z insulionoopornością oraz otyłością jest aktywność fizyczna. Dzięki niej zostają zużyte zapasy glukozy w mięśniach szkieletowych. Powinna Pani wygospodarować codziennie lub co drugi dzień co najmniej 30 minut na ruch. Nie muszą to być forsowne ćwiczenia. Najważniejsze, aby były powtarzane regularnie. Może to być basen, jazda rowerem, czy szybki marsz z kijkami.

Pozdrawiam,
biziel.dobrydietetyk.pl

Witam Panią,

Niezbędne jest połączenie odpowiedniej diety o niskim indeksie glikemicznym oraz aktywności fizycznej.
W tym momencie posiadam zbyt mało informacji na Pani temat, aby ustalić konkretny jadłospis. Skuteczna dieta powinna być dobrana pod względem Pani zapotrzebowania energetycznego oraz insulinooporności. Musiałabym zebrać wywiad żywieniowy i zdrowotny. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana zachęcam do kontaktu drogą mailową:

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam.Napewno odpowiednia dieta i zwiększenie aktywności fizycznej.Proponowałbym indywidualny kontak z dietetykiem
Pozdrawiam
Monika Konieczna
twojdietetyk11@wp.pl