Intensywne treningi i zdrowa dieta a problem z cellulitem

Mam 21 lat. Nie mogę się uporać z cellulitem. Wcześniej prowadziłam niezdrowy tryb życia, dobiłam do 75kg i od lipca 2014 schudłam do 64kg. (mam 175cm) Uprawiam bardzo intensywne treningi siłowe (conajmniej 3x tyg), zawsze kończę je przynajmniej 30 minutami interwałów. Dodatkowo staram się ćwiczyć 2xtyg cardio. Mam umięśnioną sylwetkę. Odżywiam się "czysto", piję dużo wody, nie piję alkoholu, nie mam uzależnień, mam idealne wyniki badań. Co może być przyczyną naprawdę paskudnego cellulitu?

Witam Panią,

W Pani pytaniu jest w sumie zawarta odpowiedź - przyczyną cellulitu jest niezdrowa dieta, którą Pani miała w przeszłości. Sama Pani przyznaje że prowadziła niezdrowy tryb życia. Cellulit się wtedy pojawił i niestety nie tak łatwo jest go zwalczyć. Postępuje Pani nadal tak jak obecnie czyli właściwa dieta plus aktywność fizyczna a do tego stara się Pani pić duże ilości czystej wody mineralnej około 1,5l dziennie, Cellulit powstaje również w wyniku niewłaściwego nawodnienia organizmu. Podstawą jest jednak odpowiednio zbilansowana dieta, żywność jak najmniej przetworzona, z jak najmniejszą zawartością cukrów prostych. stosuje Pani również rożnego rodzaju masaże i peelingi.
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam, przyczyn może byćwiele - od zaburzeń hormonalnych poprzez dietę. Generalnie powinna Pani spożywać jak najmniej przetworzone produkty - głównie gotowane. Będę za niedługo pisał na ten temat artykuł na naszej stornie www.fizjodiet.pl. Zapraszam. Natomiast prawda też jest taka, że po takiej redukcji to może trochę potrwać, niż skóra powróci do dobrej formy.