Jak będzie wyglądać postępowanie w przypadku tych zębów?

Dzień dobry, mój 6 letni syn ma próchnicę górne 1 i 2 prawie ich brak - powiedziano że teraz już wypadną i nie ma sensu nic robić. Chodzi o 4 i 5 które już też zaatakowała próchnica jedna 4 to praktycznie nic widać dziąsło i po bokach strzępy zębów - nie boli dziecka nic . Dziecko wcześniej nie chciało współpracować teraz wybieramy się na leczenie w sedacji - gazie rozweselającym . Czy ta 4 której praktycznie nie ma będzie trzeba usuwać resztki zęba skoro nie ma dolegliwości bólowych. I czy jest szansa na wyleczenie pozostałych zębów które nie są w takim stanie ale też już mają dziurki i niektóre już takie brązowe . Strasznie się stresuje, ponieważ syn nie chciał współpracować po wizycie w kilku klinikach gdzie nie było podejścia do pacjenta. Czy na pozostałe 4 i 5 już też zaatakowane i jeśli da się je wyczyścić można założyć korony stalowe . Za tydzień mamy dentystę ale chciałabym się trochę uspokoić .
KOBIETA, 28 LAT 3 miesiące temu

Zęby mleczne trzeba leczyć, nie czekać jak wypadną. Próchnica jest choroba bakteryjna i przenosi się na kolejne zęby. Jak się już nie da leczyć to trzeba usunąć. Trzeba leczyć wszystkie zęby aby przerwać proces próchnicowy. Jeżeli jest problem ze współpraca to warto leczyć w narkozie.