Jak biegać, by schudnąć?

Jak lepiej biegać żeby suchdnąć: wolno, a długo czy szybko, a przerwo?

Zależeć to będzie od Twojego wytrenowania. Na początku należy zbudować odpowiednią wytrzymałość po przez treningi aerobowe o mniej więcej stałej intensywności, treningi aerobowy powinien być prowadzony przy tętnie które obliczysz ze wzoru: 220-wiek x 0,55-0,65, tętno możesz zmierzyć korzystając z maszyn cardio na siłowni bądź zakup pulsomierza. Gdy zdobędziemy odpowiedni poziom wytrenowania możemy wprowadzić treningi na zmiennym poziom tętna czyli interwały i na wysokim tętnie, które jak pokazują najnowsze badanie są o wiele mniej czasochłonne a dają lepsze efekty w procesie redukcji masy ciała niż aeroby.

Wolno, a długo. Wg najnowszej wiedzy zaleca się ćwiczenia, w tym przypadku bieg conajmniej przez 30 min. wtedy uruchomiane są procesy odpowiedzialne za spalanie tkanki tłuszczowej. Tak jak poprzednik napisał przy tętnie wynoszącym ok 55-65% swego maksymalnego tętna.