Jak cieszyć się z życia i być szczęśliwym?

Jak radzić sobie ze stresem? poproszę o techniki w trakcie stresu jak i po powrocie do domu, jak zmusić rodziców do treningu na rowerze? nie chcę odpowiedzi trener,sami muszą to zrozumieć,denerwuje mnie to,że średnio marnowany czas na oglądanie telewizji to 3,4 godziny.Jak cieszyć się z życia i być szczęśliwym mimo tego,że nie ma się kolegów,przyjaciół,koleżanek?,jak reagować gdy ktoś olewa i nie odpisuje?nie chce odpowiedzi,że psycholog,psychoterapeuta,terpia,tutaj poproszę o napisanie,dzięki!.

Dzień dobry.

Prosi Pan o udzielenie odpowiedzi na pytania, zaznaczając jednocześnie, jakie one mają być by były dla Pana satysfakcjonujące. Jako, że nie mogę spełnić tego warunku, pozwolę sobie nie odnieść się do Pańskiego postu.

Pozdrawiam.

Witam serdecznie,
Zadał Pani wiele pytań. Odniosę się do tego, jak cieszyć się życiem i być szczęśliwym. Napisałam na ten temat tekst na blogu, oto jego fragment.

Szczęście to nie jest coś, co ci się przydarza. Badania pokazują, że 40 proc. twojego szczęścia związane jest z tym, co robisz i jak myślisz, a tylko 10 proc. zależy od okoliczności zewnętrznych. Na pozostałe 50 proc. wpływ mają geny. Jeśli chcesz wykorzystać 40 proc., na które ty masz wpływ, zacznij praktykować wdzięczność.

Ja noszę w kieszeni kamyk. Ile raz go dotykam, myślę, za co jestem wdzięczna w tej chwili. Bo w praktykowaniu wdzięczności istotne jest dostrzeganie oczywistości, drobiazgów i małych rzeczy. Dziesięć palców u rąk i nóg; dłonie i oczy; dobrze przespana noc; ciemny chleb z pomidorem; sms z :-* ; rozmowa z sąsiadką; wygodne buty, w których za chwilę pójdę biegać… To wszystko są cuda, niezwykłości, doceniane zwykle wtedy, kiedy się je traci.

Być może masz w pracy masę stresu, twój związek przeżywa ostatnio kryzys, nie stać cię na wakacje w Hiszpanii… Jednak niezależnie od tego, co dzieje się w twoim życiu, zawsze masz coś, za co możesz być wdzięczny – losowi, Bogu, sile wyższej, innym ludziom. Jeśli – zamiast koncentrować się na tym, co idzie nie tak – będziesz doceniać to wszystko to, co jest w porządku, poczujesz się szczęśliwy!

Całość tu:
http://martadziekanowska.wordpress.com/2014/08/14/praktykuj-wdziecznosc-niezwykly-sposob-na-szczescie/#more-89

A sposób na stres? Jeden, bardzo skuteczny juz Pan zna, bo chciałby Pan zaangażować w niego swoich rodziców - to jazda na rowerze, a szerzej mówięc - aktywność fizyczna. I o ile nie da się zmusić rodziców do treningu, o tyle można być dla nich przykładem. To może pomóc i Panu i im.

Pozdrawiam serdecznie,
Marta Dziekanowska