Jak ćwiczyć i co jeść, aby przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej?

Mam 161 cm wzrostu i ważę aż 72 kg, mam 18 lat. Od stycznia nie jem słodyczy, nie używam cukru ani żadnych słodzików, jem 4-5 posiłków dziennie, pije tylko wodę i czerwoną lub zieloną herbatę. Raz w tygodniu chodzę na basen i ćwiczę 3x po 45min, do tego biegam. Schudłam już 5kg. Co powinnam jeść i jak ćwiczyć żeby moja waga była prawidłowa, jak mogę przyspieszyć spalanie nagromadzonej tkanki tłuszczowej nie szkodząc sobie? (Moim celem jest 69 kg pod koniec sierpnia) Z góry dziękuje za odpowiedź.

Dzień dobry. Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem. Po ogólne wskazówki żywieniowe zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Jeżeli schudła Pani 5 kg w 3 miesiące, zapewne uda się osiągnąć cel 69 kg pod koniec sierpnia. Pozdrawiam