Vitroft a długość kuracji

Dzień dobry. Mam pytanie w związku z stosowaniem suplementu Vitroft. Mój tata ma męty w oku i widzi bardzo dużą poprawę po zastosowaniu wspomnianego suplementu Vitroft. Moje pytanie dotyczy jak długo tata może bezpiecznie zażywać Vitroft, czy powinien robić jakieś przerwy? Dodam, że ma 71 lat i półtorej roku temu usunięto mu pęcherzyk żółciowy, ogólnie czuje się dobrze jak na swój wiek. Chciałabym się dowiedzieć, czy Vitroft ma jakieś skutki uboczne i czy po stosowaniu go można odstawić go od razu, czy raczej powinno się to robić stopniowo? A może tata powinien go już brać do końca życia? Zastanawiam się też, czy może jest jakiś inny lek, który będzie tak samo skuteczny jak Vitroft, ale może być stosowany długotrwale. Czy polecają Państwo jakiś zamiennik? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Katarzyna

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Zalecane stosowanie preparatu to 1 kapsułka dziennie przez okres ok. 3 miesięcy. Po tym okresie należy zrobić 1-2 miesięczną przerwę, a następnie ponownie przeprowadzić 3-miesięczną kurację. 3-miesięczne cykle można powtarzać w zależności od potrzeb i zaleceń specjalisty okulisty.

Magdalena Mroczek

Vitroft jest to suplement diety oparty na witaminach, wyciągach z roślin i naturalnych substancjach. Należy przyjmować 1 kapsułkę dziennie. Lek nie uzależnia, jest bardzo bezpieczny, nie wywołuje tolerancji ani uzależnienia. Z tego powodu nie ma powodu, aby odstawiać go stopniowo.

Lek stosuje się przy suplementacji codziennej diety w składniki korzystnie wpływające na przezierność ciałka szklistego oka. W swoim składzie suplement diety zawiera - lizynę, witaminę C (kwas askorbinowy) , wyciąg z pestek winogron
oraz flawonoidy. Każdy ze składników odgrywa ważną rolę w procesie widzenia. Cynk wpływa na przykład na zdolność prawidłowego widzenia. Pestki winogron zawierają silne antyoksydanty, które wpływają na przezierność ciała szklistego, a kwas askorbinowy jest antyoksydantem i usuwa wolne rodniki. Preparat przetrzymuje się w temperaturze pokojowej, nie należy przekraczać wyznaczonych dawek. Datę ważności trzeba zawsze przed użyciem sprawdzić na opakowaniu. Suplement diety jest bezpieczny, nie wywiera działań niepożądanych. Suplement można brać nieprzerwanie, w dawkach zalecanych przez lekarza. Jeśli chodzi o to, czy Pani ojciec powinien brać do końca życia to nie ma ku temu jednoznacznych wskazań. W przyszłości możliwe jest odstawienie leczenia. Proszę pamiętać, ze suplement nie jest lekiem i nie może zastąpić regularnych wizyt u okulisty czy badań przeglądowych.

Lek można przyjmować też w 3 miesięcznych cyklach. Ogólnie o dawkowaniu i częstości oraz długości przyjmowania najlepiej jest porozmawiać z lekarzem, który zalecił suplement. Proszę pamiętać, ze suplement ten jest bezpieczny i zawiera naturalne składniki przez co jego dłuższe przyjmowanie nie prowadzi do wystąpienia działań niepożądanych.