Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 4 8 , 8 9 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Leki a zabiegi operacyjne: Pytania do specjalistów

Stosowanie leków a operacja zaćmy

Witam.Za 8dni będe miał operację zaćmy.Przyjmuje leki:Pentohexal 600 Retard.bisopromerck.accupro.cardilopin.sigmal.polocard.Jakie leki powinienem odstawic? Czy powinienem brac leki zastępcze?pozdr.Cezary(61l)
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Izabela Ławnicka
Lek. Izabela Ławnicka
Lek. Rafał Jędrzejczyk
Lek. Rafał Jędrzejczyk

Zawał serca a Meteformax

czy po zawale serca mozna brac lek meteformax 500
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Izabela Ławnicka
Lek. Izabela Ławnicka

Czy można stosować krem Alantan plus na ranę pooperacyjną?

Czy można stosować krem Alantan plus na ranę pooperacyjną zaraz po zdięciu szwów. Rana dobrze się goi i jest widoczny zasklepiony strup.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Marta Gryszkiewicz
Lek. Marta Gryszkiewicz

Czy jednak brać antybiotyk i nie pić na weselu?

Witam. Od paru dni choruje na anginę ropną. Od niedzieli biorę antybiotyk Ospen 1500(największa dawka), 3 razy dziennie co 8 godzin. Jedno opakowanie już zużyłem, zostało jeszcze jedno. Dziś, tj czwartek czuję się już dobrze, gardło nie boli, ropa z... Witam. Od paru dni choruje na anginę ropną. Od niedzieli biorę antybiotyk Ospen 1500(największa dawka), 3 razy dziennie co 8 godzin. Jedno opakowanie już zużyłem, zostało jeszcze jedno. Dziś, tj czwartek czuję się już dobrze, gardło nie boli, ropa z migdałów zniknęła. Problem w tym, że w sobotę mam wesele na którym muszę być. I tu pytanie, czy przerwać antybiotyk i narazić się na powrót choroby? Czy jednak brać antybiotyk i nie pić na weselu? Ospen nie reaguje z alkoholem ale to wciąż antybiotyk
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Krzysztof Jach
Dr n. med. Krzysztof Jach

Zastosowanie leku na przeziębienie przed planowanym zabiegiem

Witam,we wtorek mam planowany zabieg i nie mogę zazywac pochodnych kwasu acetylosalicylowego na oklo 7-10 dni przed, a jestem lekko przeziebiona. Czy w takiej sytuacji moge zazyc Fervex?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Łukasz Wroński
Lek. Łukasz Wroński

Możliwość zażywania suplementów 2 miesiące przed operacją szczęki

Za dwa miesiące przejdę poważną operację szczęki. Czy teraz mogę zażywać suplementy diety, które zawierają: aminokwasy BCAA, kreatynę, L-argininę oraz L-karnitynę? Czy to bezpieczne? Czy nie spowoduje to komplikacji w trakcie operacji albo później?
odpowiada 2 ekspertów:
Dr n. med. Igor Madej
Dr n. med. Igor Madej
Lek. Zbigniew Żurawski
Lek. Zbigniew Żurawski

Vitroft a długość kuracji

Dzień dobry. Mam pytanie w związku z stosowaniem suplementu Vitroft. Mój tata ma męty w oku i widzi bardzo dużą poprawę po zastosowaniu wspomnianego suplementu Vitroft. Moje pytanie dotyczy jak długo tata może bezpiecznie zażywać Vitroft, czy powinien robić jakieś... Dzień dobry. Mam pytanie w związku z stosowaniem suplementu Vitroft. Mój tata ma męty w oku i widzi bardzo dużą poprawę po zastosowaniu wspomnianego suplementu Vitroft. Moje pytanie dotyczy jak długo tata może bezpiecznie zażywać Vitroft, czy powinien robić jakieś przerwy? Dodam, że ma 71 lat i półtorej roku temu usunięto mu pęcherzyk żółciowy, ogólnie czuje się dobrze jak na swój wiek. Chciałabym się dowiedzieć, czy Vitroft ma jakieś skutki uboczne i czy po stosowaniu go można odstawić go od razu, czy raczej powinno się to robić stopniowo? A może tata powinien go już brać do końca życia? Zastanawiam się też, czy może jest jakiś inny lek, który będzie tak samo skuteczny jak Vitroft, ale może być stosowany długotrwale. Czy polecają Państwo jakiś zamiennik? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Katarzyna
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Izabela Ławnicka
Lek. Izabela Ławnicka
 Magdalena Mroczek
Magdalena Mroczek
Patronaty