Jak docenić starania męża?

Jestem 10lat po ślubie mamy dzieci mąż przez 8 lat zle mnie traktował.był oschly byłam zaniednywana zdecydowałam się na rozwód ale powiedziałam potem ze jeśli pójdzie na terapię zostanę s nim .okazało się. Ze to dominacja jego mamy która często się wracała dużo dawała zmienia la.mąż od miesiąca ma.terapie.mąż jest jak z przed lat czuły namietny troskliwą kupuję kwiaty dzwoni z pracy często ..dusi mnie to mówię mu że czuję się s tym się złe bo z kad taka nagła zmiana lekarz tłumaczy mi że on widzi ze mąż się stara ze się leczy że nie mogę wracać do tego złego lecz ja ciągle teraz co by dobrze zrobił zaraz wypomniam a czemu tak nie robiłeś kiedyś a czemu nie dawałem kwiatów _mimo że wiem że był chory przez dominację matki teraz ja niej mogę sobie poradzić choć wiem że powinnam.docenić zmianę i jego starania nie umiem przestań wypominać i znowu zaczynają się sprzeczki

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za zaufanie :)

Z Pani opisu, za Pani słowami: "...mimo że wiem że był chory przez dominację matki teraz ja niej mogę sobie poradzić choć wiem że powinnam.docenić zmianę i jego starania nie umiem przestań wypominać i znowu zaczynają się sprzeczki... ." inspirowałabym Panią do osobistej zwyczajnej rozmowy (pracy terapeutycznej) pod okiem Psychologa, by nabyła Pani umiejętność odbudowania/zbudowania
więzi z Mężem.

Do rozważenia (również) wspólna terapia małżeńska, decyzja jest zależna od Pani.
Dla wielu par małżeńskich, przeżywających komplikacje/niepowodzenia czy brak satysfakcji, terapia bywa przydatna.

Relacja małżeńska jest relacją wymagającą nieustannej pracy, w związku oraz nad związkiem.
Jednak relację można na nowo zbudować, do tego jest potrzeba otwartości, zaangażowania uczuciowego, motywacji oraz dzielenia się swoimi potrzebami, przeżyciami, wątpliwościami, obawami, czy nawet lękiem...
Jest to możliwe!

Z przesłaniem dla Państwa Tego, Co jest Państwu najbardziej teraz potrzebne!

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Może trudno może Pani uwierzyć w tak nagłą i tak wielką zmianę. Może teraz daje sobie Pani prawo do wyrażenia tych wszystkich uczuć, które tłumiła Pani wcześniej. Najlepiej samej także zapisać się na psychoterapię, żeby pomóc i sobie i mężowi.
Powodzenia!