Jak dokonać dobrego wyboru?

Witam..oczywiście się odezwał , on chyba próbuje za wszelka cenę uciekać od tego broni się bo myśli ze jak zostanie w domu z córką będzie lepiej..a jest gorzej bo się meczy i jest rozdarty..on łapie takie fazy wtedy najlepiej zejść mu z drogi..nie reagować i mu przechodzi..tak zrobiłam zaczął przepraszać i chyba soc zaczyna rozumieć ze razem będzie łatwiej..oby mam taką cichą nadzieję..też zmieniłam trochę podejście i może nam się uda..wiem ze długa droga..ale jestem pewna wyboru..
KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Dzień dobry.

Pani post jest chyba uzupełnieniem wcześniejszej wypowiedzi, której nie znam, więc nie do końca rozumiem istotę problemu.

Pozdrawiam.

0

Świadomość wyboru, odpowiedzialności jest bardzo ważna. I nie chodzi tu o obiektywnie dobry lub zły wybór, bo takiego najczęściej po prostu nie ma. Ważne, by czuć, ze dla mnie to jest najlepszy możliwy wybór.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

jak pomóc partnerce dokonać wyboru?

Witam Poznałem w pracy najcudowniejszą, najzabawniejszą i niestety zajętą. Nawiązaliśmy kontakt. Okazało się, że wiele nas łączy. Zakochaliśmy się w sobie. Zostawiłem dla niej dziewczynę. Ona miała zrobić to samo. Twierdzi, że chce być ze mną, twierdzi, że rozmawiała z chłopakiem, ale jakoś za wiele się nie zmieniło. Jakiś czas temu straciła w wypadku chłopaka, z którym była w ciąży. A teraz od paru dni jest smutna. Cały czas mówi, że ma dosyć, wszystko jej jedno. Co robić? Jak jej pomóc?
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Witam Pana Serdecznie,

Po prostu być obecnym...
I dać komunikat Dziewczynie, że może na Pana liczyć, kiedy będzie miała taką potrzebę.

Życzę Panu, żeby się udało,
Irena Mielnik-Madej

0

Podobne uczucia w reakcji na stratę i żałobę mogą stanowić naturalną reakcję adaptacyjną. Jeśli jednak nadmiernie się przedłużają, mogą także wskazywać np na depresję. W tej sytuacji zdecydowanie polecałabym kontakt z psychologiem i w razie potrzeby podjęcie psychoterapii. Szczególnie, jeśli trudności związane są nie tylko ze stratą, ale także zaburzeniami w relacjach oraz emocjach (zakochanie w innym mężczyźnie, nieumiejętność wyboru, trudności w jasnej komunikacji, ciąża). Zachęcenie znajomej do podjęcia leczenia pozwoli jej przyjrzeć się wewnętrznym mechanizmom, uczuciom, emocjom i potrzebom, a także przepracować żal i ból po stracie, być może także poczucie winy itp. Specjalista wesprze dodatkowo w procesie zmiany prowadzącej do lepszej adaptacji, wzrostu satysfakcji z życia, poczucia sprawstwa. Da to szanse na poukładanie swojego życia i relacji. Można to zrobić w Poradniach Zdrowia Psychicznego, NZOZach mających kontrakt z NFZ lub w gabinetach prywatnych. Do psychologa, na psychoterapię (refundowaną) potrzebne będzie skierowanie wystawione albo przez lekarza rodzinnego albo przez lekarza psychiatrę. Do lekarza psychiatry nie potrzeba skierowania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Czy przyjmowanie tego leku będzie dobrym wyborem?

Dzien dobry za jakis czas czeka mnie wstawienie implantu i wyrwanie osemki . W tym czasie bede zazywala neomecyne i xifaxan w celu leczenia sibo . Wiem ze trzeba brac antybiotyk przy tego typach zabiegach stomatologicznych. Czy neomecyna 500mg dwa razy dziennie bedzie dobrym wyborem. nie chce brac kolejnych antybiotykow. na klindamycyne jestem uczulona . Prosze o szybka odpowiedz , dziekuje
KOBIETA, 35 LAT 11 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania

Dzień dobry,

Stosowanie antybiotyku po wyrywaniu zęba nie zawsze jest konieczne i zazwyczaj decyduje o tym lekarz. Neomycyna nie jest zalecana jednak po zabiegach stomatologicznych, ponieważ jest stosowana głównie w leczeniu zakażeń jelitowych i nie jest skuteczna przeciwko bakteriom jamy ustnej. Dla osób uczulonych na klindamycynę lekarze często zalecają inne antybiotyki, takie jak: azytromycyna, cefaleksyna, doksycyklina.

Zachęcamy do przeczytania odpowiedzi na podobne pytania zadane przez internautów:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-po-usunieciu-zeba-moze-pojawic-sie-sepsa

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/po-jakim-czasie-od-wlaczenia-antybiotyku-mozna-wyrwac-zeba

http://pytania.abczdrowie.devel/pytania/czy-po-wybraniu-antybiotyku-bedzie-mnie-bolalo-wyrwanie-zeba

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty