Jak interpretować wyniki badań genetycznych płodu?

Witam Jestem w 6 tygodniu ciąży, proszę o interpretacje wyników badań genetycznych Stwierdzono genotyp homozygotyczny C/C wariantu C677T w genie kodującym enzym reduktazę metylenotetrahydrofolianu (MTHFR). Obecność genotypu C/C nie wpływa na zmianę aktywności tego enzymu. W populacji polskiej stwierdza się występowanie około 52% pacjentów homozygotycznych C/C. Stwierdzono obecność wariantu heterozygotycznego A1298C co może powodować nieznaczny wzrost ryzyka łagodnej hiperhomocysteinemii (15 - 30 umol/l). Nosicielstwo genotypu A/C polimorfizmu A1298C genu MTHFR należy rozpatrywać w powiązaniu z genotypem C/T polimorfizmu C677T, gdyż może prowadzić do obniżenia aktywności enzymu MTHFR do około 30-40%. Czy będzie potrzebna dalsza diagnostyka lub suplementacja?? Czy będąc już w ciąży te wyniki wskazują że może ona przebiegać nieprawidłowo?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u hematologa inustaleneo odpowie jego leczenie - a jaki opis badań ?