Jak jeszcze wspomóc swoje odchudzanie?

Witam, mierze 164cm i wazę ok 84kg. Po ciąży schudłam do 80kg (z 89) i znów przytyłam. Za każdym razem gdy stosuje dietę doświadczam efektu jojo, zadadzą się ze przed miesiączka mogę jeść bez umiaru, cały czas czuje głód, ssanie w żołądku nie do opanowania. Zazwyczaj stosowałam diety redukując ilość spożywanych dań lub jadłam bardzo syte śniadanie i średni obiad a na wieczór mnostwo wody. Za każdym razem kończyło się tyciem. Na śniadanie zazwyczaj jadłam pieczywo z szynka, serem, twarogiem lub parówki, jajecznicę, obiady różne włącznie ze smażonym . Kolacje to zazwyczaj jogurty, musli orzechowe. Proszę o pomoc co powinnam jeść często, czy rano czy wieczorem, czego unikać. Częstym gościem mojej „diety” są słodycze „do kawki”, pizza gdy nie ma czasu gotować, soki, lemoniady, nie słodzę napojów, nie pije gazowanego.

Witam serdecznie,

czytając to co Pani napisała wcale się nie dziwię, że efekt jo-jo występuje. W Pani jadłospisie jest bardzo wiele błędów. Zacznijmy od początku - dieta nie polega na głodzeniu się a na racjonalnym odżywianiu. Powinna Pani zjadać nieco mniej kcal niż wskazuje na to Pai czynne zapotrzebowanie energetyczne, czyli być na tzw. ujemnym bilansie energetycznym. Posiłki powinny być zjadane regularnie. Nie można podjadać pomiędzy.
Czuje Pani głód ponieważ że się Pani odżywia i organizm ma braki. Nie można całej winy składać na miesiączkę. Nie może Pani całej energii przedkładać w śniadaniu jedząc do syta a wieczorem pić jedynie wodę. Proszę unikać smażenia potraw. Musli orzechowe, o którym Pani pisze jest zapewne bardzo słodkie, zawiera dodatek cukru lub syropu glukozowo-fruktozowego. Słodycze można zamienić na zdrowe zamienniki a szybką pizzę na szybki obiad domowy. Należy nauczyć się zdrowych nawyków żywieniowych tak aby został do końca życia. Nie należy eksperymentować z dietami bo zawsze skończy sie to efektem jo-jo.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk