Jak kontrolować napady nagłego stresu i poprzedzający to ból brzucha?

Jak nie przejmować się wszystkim i kontrolować napady nagłego stresu i poprzedzający to ból brzucha?

Proszę spróbować treningu relaksacyjnego Jacobsona lub Schultza - różnego rodzaju nagrania można znaleźć w Internecie. Tego typu techniki pomogą się Pani zrelaksować i pozbyć stresu cielesnego objawiającego się bólem brzucha. Powodzenia.

Dzień dobry!

Opisywane przez Panią objawy są charakterystyczne dla stanów nerwicowych, lękowych, zaburzeń nastroju itp. Proszę zgłosić się np. do Poradni Zdrowia Psychicznego i osobiście skonsultować z lekarzem psychiatrą oraz psychologiem i rozważyć podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Witam. Wystarczy rozwiązywać problemy na bieżąco, unikać sytuacji stresujących, nie dać się wciągnąć w problemy innych ludzi, skupić się na własnym życiu, mieć plany życiowe i skutecznie realizować wyznaczone cele. Cieszyć się nawet drobiazgami, bo co to znaczy, że "wszystkim" się pani przejmuje? Gdy spisze pani na kartce te wszystkie sprawy, okaże się, że jest ich zaledwie kilka i w dodatku mało istotne. Po czym to rozpoznać? Zadać sobie pytanie: czy za rok będą równie ważne. Pozdrawiam