Jak łączyć Tetracyklinę i produkty mleczne?

Dzień dobry, pytanie dotyczy antybiotyku Tetracyklina - na ulotce znalazłem informację, że należy zachować 2-3 godzinny odstęp pomiędzy tym antybiotykiem a spożyciem produktów mlecznych. Chciałbym zapytać, czy reguła ta dotyczy tylko produktów mlecznych tzn, czy stosowanie Tetracykliny przy posiłku bez mleka i jego przetworów wpłynie na jego wchłanianie?

Witam, Tetracykliny tworzą połączenia z jonami wapnia, żelaza, glinu i magnezu. Dlatego należy zachować odstęp 1 h przed lub 2 h po posiłku. Należy także uważać na kawę, herbatę, które zawierają żelazo. Jednak rzeczywiście szczególnie należy uważać na produkty mleczne ze względu na dużą ilość wapnia co zaburzy działanie antybiotyku- w tym przypadku odstęp powinien być 3 godzinny.
Pozdrawiam