Jak leczy się zaburzenia tożsamości?

Witam. Jestem 31 kobieta z rozpoznaniem zaburzeń osobowości borderline. Leczenie się ogólnie od 10 lat ale 2 lata temu chodziłam na 5 letnia terapię ,, która bardzo mi pomogła postawić mnie że tak powiem w ryzy i zbudować jakieś tam reaktywne poczucie swojej osobowości i normalnie funkcjonować. Niestety dwa lata temu przerwalam ta terapię i od tego czasu zupełnie zatraciłam poczucie swojej tożsamości. Kolejne próby podjęcia terapii ,były , bo czułam że mówię cały czas to samo a coś się we mnie zablokowało i nie jest możliwa zmiana. Nie wiem już co mam robić. Moze ten zanik tożsamości zaszedł tak daleko że nie da się z tym nic zrobić ?

W Pani wypadku ważne jest dokończenie terapii i do samego końca z tym samym terapeutą/terapeutką, bez względu na "obiektywne" trudności. Zawsze najpierw lepiej jest porozmawiać z terapeutą o chęci zakończenia terapii, niż urywać ją w połowie. Szukać nowego terapeuty/tki i tworzyć relację od początku. W zab. osobowości borderline najbardziej "uszkodzone" są możliwości tworzenia trwałych i satysfakcjonujących relacji z innymi, szczególnie tych bliskich, stąd ważne jest ukończenie terapii u jednej osoby, z którą stworzy się właśnie stabilną więź.