Jak leczyć nerwicę lękową u 25-latki?

Witam.cierpię na nerwicę lekową(ostatni atak miał miejsce wrzesień-połowa listopada)nie biorę żadnych lekow.atak paniki mi przeszedł,a dotyczył on mojego męża.po ataku stałam się w stosunku do męża chamska,wredna ,zimna.nigdy taka nie byłam.zawsze dbalam i starałam się jak moglam,byłam wrażliwa i uczuciowa,szczęśliwa i w ogóle zadowolona .teraz coś się ze mną stało i nie bardzo wiem co ponieważ nigdy taka nie bylam.nie było między nami żadnych zgrzytow,po prostu ataku paniki dostałam przez myśli ze już się nie kochamy(choć wiedziałam że to nie prawda).Czy moje wredne zachowanie to jest efekt tej nerwicy?

Witam serdecznie,
nerwicę lękową rzeczywiście najlepiej leczy się psychoterapeutycznie czyli bez żadnych leków. Pytanie, które Pani tutaj zadaja powinna Pani zadać swojej psychoterapeutce.
Jednakże odnoszę wrażenie, że w ogóle się Pani nie leczy.

radziłbym przeczytać poniższe:
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica/

i potem natychmiast zrobić sobie termin u psychoterapeuty zanim będzie za późno
Pozdrawiam

Szanowna Pani,

W leczeniu zaburzeń depresyjnych, lękowych, nerwicowych bardzo dużą skuteczność potwierdzoną badaniami wykazuje psychoterapia poznawczo - behawioralna. Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne.
Pozdrawiam serdecznie