Jak leczyć ostre bóle jelit?

Witam, Od kilku lat zmagam się ostrymi bólami jelit wywoływanymi przez wzdęcia i zaparcia. Takie ataki występują u mnie co kilka miesięcy. W czasie takich skurczy ból jest nie do zniesienia, przy wyproznianiu boli jeszcze bardziej. Dostaje wtedy zimnych drgawek i nie mogę się ruszyć. Siedzę lub leżę z podkulonymi nogami, bo nie mogę ich wyprostować. Najgorszy jest ból jelit następnego dnia. Nie mogę chodzić, bo mam wrażenie, że wszystko mi popękało w środku. Proszę o poradę!

Konieczne jest wdrożenie leczenia i dbanie o to, żeby nie dochodziło do zaparć. Na początek lekiem dostępnym bez recepty jest laktuloza, którą można przyjmowac w dawce 1 łyzki/dobę. Taki stan jest wskazaniem do wykonania kolonoskopii. Zaniedbanie tej sytuacji może doprowadzić do pogorszenia stanu i groźnych powikłań. Trzeba zgłosić się do lekarza.