Jak leczyć otyłość olbrzymią?

Witam mam pytanie odnośnie otyłości olbrzymiej chciała bym dowiedzieć się do jakiego lekarza udać się z tą chorobą. Mam 29 lat. 152 cm wz. i węże 102 kg w żaden sposób nie mogę zrzucić wagi mam problemy z kręgosłupem i chyba jedynym wyjściem była by operacja lecz nie wiem gdzie się zgłosić.

Dzień dobry. Otyłość jest chorobą, która ma w większości przypadków podłoże psychologiczne. Proszę rozważyć, równolegle z innymi działaniami, podjęcie terapii psychologicznej. Pracuję również z osobami zmagającymi się z trudności w utrzymaniu prawidłowej wagi. Jeżeli jest Pani zainteresowana, zapraszam na konsultację wstępną. Link do zapisów online na wizytę podaję poniżej:

https://ranking.abczdrowie.pl/d/anna-demarczyk-psycholog-warszawa-74814

Pozdrawiam serdecznie.

Proszę jeszcze spróbować dietą. Może Pani dotychczasowy sposób odchudzania był nieprawidłowy. Jeśli występują u Pani zaburzenia hormonalne, to powszechnie stosowana metoda odchudzania polegająca na ograniczaniu jedzenie nie zda egzaminu. Dieta, nawet odchudzająca musi pokrywać potrzeby organizmu na energię i składniki odżywcze. Należy dopasować dietę do Pani wagi, wzrostu, wieku i aktywności fizycznej, rodzaju pracy i wtedy spodziewać się efektów. Jeśli nie wie Pani jak to zrobić polecam wizytę u dietetyka. Operację zawsze zdąży Pani wykonać, w tym celu należy poszukać oddziału chirurgicznego, który zajmuje się również operacjami bariatrycznymi/ chirurgicznym leczeniem otyłości. Pozdrawiam serdecznie, Paulina z DietaMax Poradnia Dietetyczna, Białystok

Witam serdecznie,
na początku zalecam wizytę u dietetyka. Nawet jak zdecyduje się Pani na operację to ia tak będzie Pani musiała przed nią nieco schudnąć.Nie mnie jednak nie polecam oeracji a zmianę nawyków żywieniowychi przejście na zbilansowaną dietę. Dieta wcale nie msi być męcząca i bardzo rygorytsyczna. Przekona się Pani że nawet nieiwelkie zmiany w diecie przyniosą pierwsze efekty a kolejne efekty będą motywowały Panią do dalszego działania.
Osobęcie mam pod opieką pacjentów z wagą wyjściową ponad 150kg co jest dowodem iż można schudnąć nie poddając się operacji, która zawsze niesie za sobą pewne ryzyko powikłań.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.
Proszę się zastanowić czy nie warto zająć się problemem profesjonalnie.

kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk