Jak leczyć panikę związaną z koronawirusem?

Witam mam problem chodzi o mojego chłopaka strasznie przeżywa epidemię koronawirusa panikuje i jest nerwowy nie wiem co mam zrobić jak pomóc jemu przez to ja bardziej też to przeżywam tą sytuację chciałabym się z nim zobaczyć kiedy to się skończy proszę o pomoc mam 24 lata on ma 23

Szanowna Pani,

trzeba mieć świadomość całej sytuacji - zagrożenia epidemiologicznego, jak i tego, że przy zachowaniu ostrożności, rozsądku można sobie dobrze poradzić w nowej rzeczywistości. Lęk, panika wpływają na nasze samopoczucie, a tym samym obniżają odporność, nadwyrężają układ immunologiczny. Wskazane są ćwiczenia, medytacje, w celu wzmożenia produkcji endorfin przez organizm, w celu polepszenia samopoczucia, pomocna może się okazać rozmowa z przyjacielem, niekiedy wskazana jest pomoc specjalistyczna, wsparcie psychologiczne - teleporada, z której Pani chłopak może skorzystać, poprzez to zrozumie całą sytuację, problematykę i dostosuje się do tego, przystosuje się do nowej rzeczywistości. Jeśli Pani chłopak, nie chce się spotkać z Panią proszę to uszanować. Jest to nowa rzeczywistość, do której musimy się przystosować długofalowo, nową normą jest adaptacja do tej sytuacji, problem jest i będzie jeszcze długo, koronawirus jest i już będzie. Młodzi ludzie lepiej znoszą zakażenie, tak jak przeziębienie, jednak są nosicielami i zarażają osoby starsze, które są najbardziej podatne na zachorowanie na COVID 19, jednak jeśli są choroby współistniejące młody człowiek też może zachorować. W całym kraju można skorzystać z pomocy psychologicznej - teleporada.
http://www.psychologia.edu.pl/kryzysy-osobiste/telefon-kryzysowy-116123.html
Z wyrazami szacunku, Bożena Waluś