Jak sobie radzicz tym lękiem przed koronawirusem?

Dzień dobry. Mam 20 lat i bardzo mocno przeżywam napięcie związane z pandemią - moi rodzice są chorzy i najprawdopodobniej oboje by umarli w wyniku zarażenia się koronawirusem. Ostatnio odczuwam różne objawy zdenerwowania - bezsenność, ataki lęku a nawet od jakiegoś tygodnia nawiedza mnie lęk związany z nagłym, niczym nieuzasadnionym wypadnięciem zębów (atakuje mnie to od popołudnia do pójścia spać, sprawdzam palcami czy zęby się ruszają, ale wszystkie mocno siedzą i na chwilę mnie to uspokaja, czasem też wypycham zęby językiem, by sprawdzić ich stabilność, ale wtedy nie czuję najmniejszej poprawy nastroju). Chciałem spytać jak radzić sobie z takimi lękami? Dodam jeszcze, że lęk skupia się przez większość czasu na lewym dolnym kle, choć lubi skakać po przednich dolnych zębach lub okolicach górnego prawego kła. Z góry dziękuję za pomoc :-)

Dzień dobry
Przeżywa Pan mocny stres i dobrze by było porozmawiać o tym z kimś bliskim, a jeśli nie ma Pan nikogo zaufanego, to warto skorzystać z darmowej pomocy psychologicznej online. Teraz jest sporo ofert - wystarczy troszkę poszukać.
Można też poprosić psychiatrę o lek uspokajający lub jeśli ma Pan utrudniony dostęp - także internista może przepisać coś odpowiedniego.
Wielu osobom spacer po parku przynosi ukojenie.
Powodzenia!