Jak mam poprawić wygląd brzucha?

Brzuch pomimo lekkiej nadwagi Witam, mam taki problem.. Od dłuższego czasu (5 miesięcy) zmieniam swój tryb życia na lepsze, jem zdrowiej, ćwiczę itd... Moim motywatorem był wystający brzuch.. Ważyłem 89kg przy wzroście 175 cm, aktualna moja waga to około 79-81 kilo (nie jestem tego pewny, dawno sie nie ważyłem) ale pomimo utraty tej tkanki tłuszczowej i czasem wręcz katorżniczych treningów abs/fbw po 3-6 treningow w tygodniu mój brzuch trochę spadł ale dalej wystaje... Gdy go wciągnę to widzę wtedy swoją idealna sylwetkę co mnie motywuje do dalszego działania aczkolwiek ten brzuch jak i klatka piersiowa nie chcą już niżej spadać obwodowo od około 1,2 miesiąca.. myślałem, ze to przestój chwilowy i potrwa max miesiąc... ćwiczę dalej, po każdym treningu mam trening cardio 20-30 min (bieganie, szybki marsz, worek bokserski) zazwyczaj wybieram jedną z tych 3 form. Od początku zmiany moich nawyków żywieniowych zjadam 2000 kcal i mi to odpowiada, średnio zjadam 3-4 posiłki dziennie i nie są one jakieś specjalne, zjadam wszystko tak na prawdę i dodaje do tego warzywa. Mam problem ze snem przez co często chodzę późno spać 2-3 godzina w nocy, a czasem nawet i później... Czy to może mieć wpływ na moje ,,odchudzanie, diete" ?

Dzień dobry,

na Pana odchudzanie ma wpływ kaloryczność diety i intensywne treningi. Problemy ze snem też mogą być związane z powyższym. Dieta nie jest dostosowana do treningów i uważam że treningi są zbyt intensywne. Mięśnie muszą mieć czas na regenerację, podobnie jak cały organizm na odpoczynek. Jeżeli będzie Pan zbyt często trenował i zbyt mocno to nie będzie dobrych efektów a przy tym zbyt mało Pan jada i nie ma "paliwa" do pracy. Organizm przechodzi w stan oszczędzania i zwalnia przemiana materii a Pan nie chudnie. Zastanawiam się tez jak wygląda Pana dieta.

Należałoby podejść do sprawy kompleksowo.

Jeżeli byłby Pan zainteresowany można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pan zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pan śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe. Podpowiem tez jak dobrać dietę do treningów.

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Joanna Wasiluk (Dudziec)

Dietetyk

Blogi:

wp fitness

https://joanna-wasiluk.fitness.wp.pl/

Kafeteria.pl

https://joanna-wasiluk.kafeteria.pl/

Instagram:

https://www.instagram.com/joanna_dudziec_wasiluk/?hl=pl

ABC zdrowie

https://ranking.abczdrowie.pl/d/joanna-wasiluk-dudziec-dietetyk-warszawa-31668