Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak mam postępować w przypadku tych 6 dolegliwości?

Witam na weekend źle się poczułam straszny ból głowy, zdrapiacy ból gardła, nie mogłam połykać śliny itp. Wzięłam antybiotyk który miałam akurat w domu dumox. Ale źle się po tym antybiotyku poczułam i przestałam go brać wszystko minęło ale teraz mam promlem bo nie mam smaku ani węchu, suchość w nosie i w ustach ogólnie jestem słaba i robota. I nie wiem co w tym przypadku robić.
KOBIETA, 28 LAT 11 miesięcy temu

Chrapanie - kiedy powinniśmy się zaniepokoić?

Wiele osób zmaga się z problemem chrapania, dlatego jest on bagatelizowany. Kiedy jednak ta przypadłość powinna nas zaniepokoić? Obejrzyj film i zapoznaj się ze wypowiedzią eksperta.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

przede wszystkim nie należy brać antybiotyku bez konsultacji z lekarzem – tego typu leki stosowane są tylko na infekcje bakteryjne, zaś grupa antybiotyku powinna być dobrana pod konkretną chorobę. Równie nierozsądne jest przerywanie antybiotykooterapii, ponieważ może powodować uodpornienie się bakterii na antybiotyk, co w przyszłości prowadzi do poważnych trudności w leczeniu infekcji bakteryjnych. Szczegółowe omówienie tego problemu znajdzie Pani w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/antybiotyki-coraz-mniej-skuteczne.

Niestety z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną Pani objawy są wysoce niepokojące, zatem sugeruję niezwłoczny kontakt telefoniczny z internistą z Pani przychodni POZ lub SANEPID-em. Ból gardła nie jest oczywiście najbardziej oczywistym symptomem z pacjentów z chorobą koronawirusową, którą utożsamiamy zazwyczaj z wysoką gorączką i kaszlem, ale niemal 14% chorych uskarża się zwłaszcza na dotkliwy ból gardła, podobny do tego towarzyszącego anginie. Jeśli jest Pani zainteresowana, to pod tym adresem dowie się Pani więcej: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-bol-gardla-moze-byc-objawem-zakazenia.

Ból gardła, brak węchu i smaku oraz uczucie ogólnego rozbicia mogą świadczyć o grypie lub infekcji SARS-CoV-2. Obie choroby są infekcjami wirusowymi, zatem leczeniem antybiotykiem jest nieskuteczne. Niestety nie sposób ocenić, na podstawie opisu Pani dolegliwości, co jest faktycznie przyczyną Pani dolegliwości. Zachęcam do zapoznania się z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/koronawirus-a-grypa-jak-odroznic-objawy-co-zrobic-gdy-je-mam-i-nie-wiem-co-to.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy