Jak mam radzić sobie w takich sytuacjach?

Dzień Dobry, Mieszkam z partnerem na stałe w innym kraju. Partner ma 24 lata ja 21. Jak powinnam zachować się w stosunku do niego kiedy przestaje się do mnie odzywać bez znanego mi powodu i kiedy o coś zapytam nie odpowiada albo odpowiada ze złością i ignoruje mnie długi czas. Oprócz niego nie mam tu nikogo i nie wiem jak mam sobie poradzić sama ze sobą dodam że mam nerwicę lękową i w takich sytuacjach daje o sobie znać i jest mi bardzo ciężko. Partner wie o nerwicy i o tym że nie lubie takich sytuacji stąd że zdarzały sie one pare razy i mówiłam mu o tym. Proszę o jakieś rady psychologa w tej sprawie.

Przede wszystkim należy skupić się na komunikowaniu swoich obaw i lęków związanych z sytuacją. Może być tak, iż partner działa utartymi schematami postępowania , które są dla Pani bolesne. Mówienie o swoich trudnościach może nauczyć go innego sposobu reagowania. Warto skupić się również o ile ma Pani taką możliwość na własnym procesie terapeutycznym, który pomoże Pani radzić sobie w takich sytuacjach. Ważna jest również grupa wsparcia nawet telefoniczna w sytuacjach dla Pani trudnych- rodzice, przyjaciele, znajomi.