Jak mam schudnąć, jakie ćwiczenia wykonywać?

Witam, mam 15 lat 159 cm wzrostu a ważę prawie 70 kg. Mój problem to wielki brzuch brak talii , nadmiar tłuszczu na wewnętrznych udach oraz dość duże piersi... próbuje pić dużo wody i mniej jeść ale w moim wieku musze coś jeść ponieważ zasłabłabym w szkole czy coś... czasem robie trochę brzuszków, ale to nic chciałabym się  dowiedzieć co mam robić.. niedługo wakacje z ja znów będę siedzieć w długich spodniach i bluzach. Proszę pomóżcie mi chciałabym wiedzieć jakie są najskuteczniejsze ćwiczenia? ;(((
15 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witaj,
w celu zredukowania masy ciała w Twoim wieku najlepszym "lekarstwem" jest regularny umiarkowany wysilek fizyczny- czyli plywanie ( kilka razy w tygodniu), joigging, zajęcia wychowania fizycznego, aerobic. Nie stosuj restrykcyjnych diet- Twój organizm potrzebuje skladnikow do wzrostu. Jedz mniej slodyczy, tlustych potraw, unikaj picia slodkich napojów. Robienie tzw" brzuszków" ale codziennie przyniesie z pewnością efekty- nie oczekuj ich od razu. Po dwóch-trzech miesiącah regularnych ćwiczeń zorientujesz się, że przynoszą efekty- wówczas kontunuuj ich wykonywanie.
Powodzenia!