Jak mam schudnąć w 2 tygodnie bez efektu jo-jo?

Witam,

mam 11 lat i ważę 50 kg. Przeszkadza mi brzuch, na którym są spore fałdki, w dodatku mam grube uda. Jak schudnąć w 2 tygodnie bez efektu jo-jo? Pomóżcie!

11 LAT ponad rok temu

Witaj!

Nie napisałaś, ile masz wzrostu, dlatego nie wiem, czy masz nadwagę, czy nie. Jeśli jednak chcesz wyszczuplić uda i brzuch, musisz zacząć ćwiczyć i stosować się do kilku zdrowych rad.

Pamiętaj, że jesteś w okresie aktywnego wzrostu i rozwoju, dlatego powinnaś dostarczać swojemu organizmowi wszystkich niezbędnych składników: zdrowych tłuszczów (oliwa, oleje roślinne, ryby), węglowodanów złożonych (pieczywo pełnoziarniste, kasze, ryż brązowy/dziki, makaron razowy/ugotowany al dente), białka (ser biały półtłusty/chudy, twarogowy, mleko o zawartości tłuszczu 1,5%, ser mozarella, chuda wędlina) oraz witamin i składników mineralnych (warzywa i owoce).

Unikaj produktów tłustych oraz zawierających duże ilości cukrów prostych. Będą to: produkty typu fast food, słone przekąski, chipsy, pizza, tłuste sery, tłuste mięsa, słodycze, ciasta, ciastka, słodkie i gazowane napoje. Zamiast nich sięgnij po galaretkę z owocami, kisiel, baton z ziarnami i owoce.

Pamiętaj też o aktywności fizycznej, która szczególnie w Twoim wieku jest niezbędna dla zdrowia. Codziennie uprawiaj sport, minimum przez 30 minut. Oprócz lekcji wf., ćwicz w domu, na zajęciach dodatkowych czy na dworze.

Pozdrawiam