Jak mogę leczyć chorobę dwubiegunową?

Potrzebuję pomocy.. Jestem kobietą, lat 21. Od - 6roki życia mam stwierdzoną chorobę dwubiegunowa leczylam się dopóki nie zaszłam w ciążę, w ciąży odrzuciłam leki ale choroba nie dawała żadnych znaków, przez 9miesiecy czulam się wspaniale jednak gdy urodziłam dziecko dwa miesiące temu, znowu zaczęłam odczuwać że coś jest nie tak na początku poprostu były to jakieś małe nawroty, które nie przeszkadzały mi, a teraz choroba nawrócila na Maxa. Mam etap manii jestem strasznie energiczna, robię złe rzeczy, zaczęło mnie ciągnąć do alkoholu i z moim partnerem się strasznie kloce, zaczęłam kłamać choć nigdy tego nie robiłam, sama się łapie na kłamstwa h i nie umiem tego powstrzymać. Na dodatek partner zaczął mnie bić, ponizac, zneca się fizycznie i psychicznie co jeszcze bardziej daje mojej chorobie pole do popisu i wyniszczania mnie. Mam córkę która kocham nad życie, jest jedynym powodem dla którego jeszcze żyje jakby nie ona targnelabym się na swoje życie. Nie mam już siły. Proszę o rady, wiem że powinnam iść do specjalisty ale obawiam się że etam wchłaniania leków będzie zbyt ciężki, przy małym dziecku nie mogę sobie pozwolić na spanie po lekach czy bycie zamuloną, a wiem że tak na początku leki działają, nie mam nikogo bliskiego żadnych przyjaciół ani rodziny z którą mam kontakt, kompletnie nie wiem co powinnam zrobić, nie stać mnie na to żeby uciec od partnera

Dzień dobry,
W chorobie dwubiegunowej naprawdę bardzo ważne jest dobre ustawienie leków, wyregulowanie nastroju przy pomocy leków, przy dobrej współpracy z lekarzem psychiatrą na pewno można do minimum ograniczyć skutki uboczne, dostosowując leczenie do Pani sytuacji - konieczności zajęcia się dzieckiem. Pani pociecha potrzebuje teraz najbardziej tego, żeby mama czuła się dobrze, a obawiam się, że bez leków będzie to bardzo trudne. Po drugie, w Pani sytuacji (konfliktów z partnerem, stanów depresyjnych) bardzo ważne jest wsparcie psychologiczne - psychoterapia. Istnieją miejsca z bezpłatną psychoterapią (PCPRy, OPSy, Poradnie Zdrowia Psychicznego), niektórzy terapeuci prowadzą psychoterapię przez Skype. Proszę pamiętać, że szukając pomocy, dba Pani i o siebie i o swoją córeczkę.
Pozdrawiam, Iga Borkowska, www.maturitas.pl