Jak mogę wpłynąć na zmianę niesprawiedliwej opinii partnerki?

Witam! Mam problem w relacji ze swoją dziewczyną. Niebawem będę przechodził zabieg plastyki napletka. Jest to konieczny zabieg, bo jego ujście utrudnia, a czasem uniemożliwia poprawne współżycie. Niestety mimo wielu rozmów i wyjaśnienia konieczności takiego zabiegu, moja dziewczyna jest wielce przeciwna temu zabiegowi. Mówi, że robię to tylko dla zaspokojenia swojego ego, że to jest mój kaprys i że nie zamierza być z "poprawianym mężczyzną". Jak mogę wpłynąć na zmianę jej niesprawiedliwej opinii?

Dzień dobry.

Skoro Pana partnerka nie przyjmuje Pana argumentów, może warto byłoby udać się z nią do lekarza, który ma wykonać wspomniany zabieg? Argumenty specjalisty poparte wiedzą medyczną powinny ją przekonać.

Pozdrawiam.

Szanowny Panie, niech Pan nie oczekuje od swojej dziewczyny, iż zmieni zdanie. Nie ma Pan na nią żadnego wpływu. Skuteczna w takich sytuacjach jest konsultacja u psychoterapeuty. Zachęcam Pana do zapoznania się z podejściem Metasystemowym na stronie: www.pocieszka.pl ,gdzie znajdzie Pan również adresy zaufanych specjalistów w Warszawie.

Pozdrawiam,

Kamil Tarnawski
psychoterapeuta rekomendowany przez
Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej

Po pierwsze proponuję zabrać partnerkę do lekarza, by ten wytłumaczył jej po co jest ten zabieg i co ma zmienić. Jeśli to nie pomoże polecam udać się na konsultację z psychologiem par i małżeństw aby ten pomógł się Wam wspólnie skomunikować, zmienić perspektywę itp. Czasami potrzebna jest pomoc bezstronnej osoby, aby dokonać ńiezbędnego wglądu w sytuację. Powodzenia!

Witaj, zgadzam się z przedmówcami- pierwszym krokiem mogłaby być wspólna konsultacja u Pańskiego lekarza, który wytłumaczy dziewczynie w fachowy sposób jakie są powody podjęcia przez Pana decyzji poddania się zabiegowi. Jeśli jednak dziewczyna będzie dalej oponowała i z tego co rozumiem "straszyła" odejściem to proponuję wspólną konsultację u psychologa, albo indywidualne skorzystanie z pomocy psychologicznej (w razie gdyby np. wspólna konsultacja miała nie dojść do skutku). Pozdrawiam