Jak mogę wyjść z traumy?

Witam mam problem z sobą miałam bardzo ciężkie dzieciństwo miałam ojca alkoholika ,później matka znalazła sobie konkurenta jest z nim do dnia dzisiejszego zostałam przez niego zgwałcona i to nie Raz jak byłam u niej o pomoc mnie odtracila później go na tym przylapala i zamiast stanąć w mojej obronie odwróciła się odemnie i uznała że to noc takiego za każdym razem jak się zaczęłam sama stawiać uciekać nie pozwalili mi nigdzie wychodzić trzymali mnie w domu odsywali odemnie znajomych zawozil odwozilo do szkoły i nigdzie dalej byłam wyzywana od najgorszych na dzień dzisiejszy mama chodzi na siłę mnie próbuje odciągnąć od partnera układać mi życie mówiąc że to dla mojego dobra dziś mam 23 lata partnera córkę 2 letnia i 2 dziecko w drodze pomimo tego że wpadam w płacz bez powodu obwinia go o wszystko co mi się zdarzało kiedys nadal mnie kocha chce poprostu z tego wyjść już bo nie daje rady chodziłam po psychologach i za każdym razem wylądowałam na tabletkach bo których byłam strasznie słaba zaczynały się problemy z pamięcią chodziłam ospala pomimo tego że były zmieniane nic nie dawało skutku chciałabym z tej traumy z leku przed światem tym wszystkim wyjść z tego ale już poprostu nwm co mam robić gdzie iść i wgl doradzcie coś?

Dzień dobry,
Ciekawi mnie to u ilu psychologów już Pani była i dlaczego nie dawało to rezultatów. Doradzałabym leczenie kompleksowe a więc połączenie farmakoterapii z psychoterapią u psychologa psychoterapeuty, który nie będzie zwykłym psychologiem, ale również terapeutą. Pani problemy wymagają dłuższej pracy terapeutycznej i nie wystarczy tu jedna porada. Nie powinna być Pani sama ze swoimi trudnościami i sądzę, że warto wznowić leczenie. Powinna Pani pamiętać o tym, że psychoterapia jest procesem wymagającym czasu i niekoniecznie od razu zauważy Pani efekty. Kolejna sprawa to rola dopasowania klient - pacjent, gdyż czasem potrzeba kilku nieudanych prób by trafić na terapeutę z którym współpraca będzie się układała. Zastanawia mnie to w jakim stopniu jest Pani gotowa do przepracowania swoich problemów, gdyż sama wizyta u specjalisty to za mało i tu potrzebna jest również motywacja i chęć podjęcia wewnętrznej pracy nad sobą ze strony pacjenta. Zdaje sobie jednocześnie sprawę z tego, że poradzenie sobie z wieloletnią traumą jest bardzo trudne. Mam nadzieję, że trafi Pani na psychoterapeutę który spełni Pani oczekiwania i otworzy Panią na wejście w proces terapeutyczny.
Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Kulczycka
http://psycholog-kulczycka.pl/