Jak można pomóc żyłom w długiej podróży?

Po długiej podróży mam zazwyczaj opuchnięte nogi. Czy można coś na to poradzić?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Niezależnie od środka transportu, którym podróżujemy, musimy pamiętać o usprawnianiu przepływu krwi przez nasze nogi. Mogą nam w tym pomóc kilkuminutowe przerwy i spacery. Jeśli jest to niemożliwe, starajmy się poruszać kończynami, napinając mięśnie, i często zmieniać ich pozycję. Po powrocie z długiej podróży warto wybrać się na spacer lub na basen.